Sukces pierwszego spotkania Klubu Absolwenta

Pierwsze spotkanie w ramach „Klubu Absolwenta Akademii Wynalazców im. Roberta Boscha” zakończyło się sukcesem. Zeszłoroczni finaliści konkursu na wynalazek z wielkim entuzjazmem przybyli do siedzib spółek Bosch oraz Bosch Rexroth na specjalne warsztaty kreatywne. Gimnazjaliści wysłuchali wykładu pt. „Prawo Pascala – przełożenie hydrostatyczne” oraz kierowali maszyną, która dzięki siłownikom hydraulicznym jest w stanie obracać ogromnym ciężarem. Druga część odbyła się w Centrum Szkoleniowym Techniki Motoryzacyjnej Bosch. Pod okiem specjalistów młodzież m.in. zapoznała się z budową silnika oraz dowiedziała się jak działa bezpośredni wtrysk paliwa.

„Klub Absolwenta Akademii Wynalazców im. Roberta Boscha” jest skierowany do uczniów, którzy zakwalifikowali się do finałowej dziesiątki konkursu na wynalazek w poprzedniej edycji. Każdy z was ma szansę do niego dołączyć. Zapraszamy do udziału w konkursie! Czekamy na pomysły na wynalazek do 28 kwietnia 2012 r.

Pomysł musi spełniać następujące kryteria: niskie koszty realizacji, możliwość powszechnego użycia, urządzenie powinno być przyjazne dla środowiska naturalnego (np. eko-materiały, oszczędność energii) oraz musi dotyczyć wybranych dziedzin – technika motoryzacyjna, technika w domu, technika w ogrodzie. Więcej informacji w zakładce „Konkurs” w górnym menu na stronie www.akademiawynalacow.edu.pl