Z tyłu sceny, czyli wizyta Klubu Absolwenta w Teatrze Narodowym

Tym razem członkowie Klubu Absolwenta odwiedzili miejsce, które z pozoru nie kojarzy się z techniką, a jest jej tam dużo. Teatr Narodowy otworzył przed uczestnikami spotkania pomieszczenia zazwyczaj niedostępne dla widzów. Uczniowie dowiedzieli się jak powstaje spektakl teatralny i mogli obserwować przy pracy oświetleniowców, dekoratorów i techników scenicznych. Oprócz zwiedzenia trzech scen uczniowie obejrzeli rekwizytornię, pracownię malarską i kulisy, w których aktorzy przygotowują się do wyjścia na scenę. Atrakcją spotkania był pokaz nowoczesnych mechanizmów sterujących całą sceną takich jak m.in. zapadni, podnośników i mostów świetlnych. Podczas zwiedzania nie zabrakło także anegdot związanych z historią teatru oraz przygotowaniem znanych spektakli.

Zobacz galerię zdjęć z wydarzenia