Zbliża się termin nadsyłania zgłoszeń do konkursu na wynalazek

Zgłoszenia do konkursu na wynalazek są przyjmowane jeszcze tylko przez tydzień. Termin nadsyłania pomysłów na urządzenie codziennego użytku mija 12 maja br. o godzinie 12.

Rejestracji do konkursu dokonuje nauczyciel, opiekun zespołu uczniów składającego się z maksymalnie 5 osób. Jedna szkoła i jeden opiekun może zgłosić więcej niż jeden zespół. W tym celu należy wypełnić formularz osobno dla każdego zespołu.

Spośród nadesłanych zgłoszeń Jury wybierze po 10 najlepszych pomysłów w Warszawie i we Wrocławiu, które zakwalifikują się do finału. Wyróżnione zespoły przygotują prototypy opisanych urządzeń z dofinansowaniem firmy Bosch.

Zadaniem konkursowym w pierwszym etapie konkursu jest przedstawienie pomysłu wynalazku – urządzenia lub rozwiązania do powszechnego użycia. Wynalazek musi spełniać następujące kryteria: niskie koszty realizacji, możliwość powszechnego użycia, urządzenie przyjazne dla środowiska naturalnego (np. eko-materiały, oszczędność energii) oraz musi dotyczyć wybranych dziedzin np.: technika motoryzacyjna, technika w domu, technika w ogrodzie.

Pytania konkursowe – opis pomysłu wynalazku (znajdują się na formularzu):

Nazwa wynalazku

Do czego służy wynalazek?

Powody, dla których urządzenie zostało wymyślone

Jak będzie działać wynalazek?

Możliwości wykorzystania wynalazku

Czym różni się od innych urządzeń o pokrewnym zastosowaniu?

Określenie wpływu eksploatacji urządzenia na środowisko naturalne

Uzasadnienie pomysłu

Dlaczego ten projekt powinien przejść do dalszego etapu konkursu?

Nazwa zespołu

Członkowie zespołu

Wypełnij formularz

Regulamin IV edycji programu