Odkrywaj i zadziwiaj – zwycięzcy 7. edycji

Lista nagrodzonych wynalazków:

Warszawa:

I miejsce – Amortyzator magnetyczny

Urządzenie służące do niwelowania drgań powstających podczas jazdy rowerem dzięki zastosowaniu w nim silnych magnesów zwróconych do siebie tymi samymi biegunami.

II miejsce – Lighthands

Prosty i praktyczny kierunkowskaz zamontowany na rękawiczkach rowerowych. Włącza się poprzez zbliżenie kciuka do palca wskazującego.

III miejsce – Emergency helmet

Kask z funkcją automatycznego powiadamiana o wypadku poprzez nadawanie sygnałów dźwiękowych i świetlnych. Wynalazek ma wbudowany system do wysyłania SMS-ów na wskazany wcześniej numer.

Wrocław:

I miejsce – Śmieciolokalizator

Platforma internetowa porównująca oferty punktów skupu odpadów, które można poddać recyklizacji.

II miejsce – Door Alert

Służy do powiadamiania o tym, że po drugiej stronie drzwi znajduje się osoba, która również planuje je otworzyć. Rozwiązanie poprawiające bezpieczeństwo i podnoszące poczucie komfortu w takich miejscach jak: szkoły, uczelnie, szpitale czy urzędy.

III miejsce – Validity box

Urządzenie ułatwiające kontrolę nad żywnością, jej składem oraz terminem ważności poprzez generowanie sygnałów ostrzegawczych.