Klub Absolwenta „Akademii Wynalazców im. Roberta Boscha”

Klub Absolwenta „Akademii Wynalazców im. Roberta Boscha” zrzesza gimnazjalistów, którzy wzięli udział w konkursie na najlepszy wynalazek i dzięki wysokiej ocenie Jury zakwalifikowali się do finałowej 10-tki. W ramach jego działalności organizowane są dodatkowe zajęcia dla gimnazjalistów związane z nauką, techniką i wynalazczością, a Klubowicze cieszą się specjalnymi przywilejami. Obecnie do Klubu należą przedstawiciele blisko 30 zespołów z warszawskich i wrocławskich gimnazjów.

Drodzy Gimnazjaliści!

Wy również możecie należeć do Klubu Absolwenta. Przyjdźcie na warsztaty, a potem weźcie udział w konkursie na pożyteczny wynalazek powszechnego użytku. Jeśli Wasza praca zostanie wysoko oceniona przez jury i zakwalifikujecie się do finałowej 10-tki konkursu, otrzymacie zaproszenie do Klubu Absolwenta „Akademii Wynalazców im. Roberta Boscha.”

IV edycja „Akademii Wynalazców im. Roberta Boscha” zakończyła się w czerwcu 2014 r.

Robotic hand gather cube 3d. Artificial intelligence. Isolated o

Warsztaty Klubu Absolwenta

W ramach spotkań Klubu Absolwenta „Akademii Wynalazców im. Roberta Boscha” odbyły się m.in. następujące warsztaty:

„W teatrze – choć nie na spektaklu” – członkowie „Klubu Absolwenta” zwiedzili „od kuchni Teatr Narodowy w Warszawie. Uczniowie dowiedzieli się jak powstaje spektakl, obejrzeli zaplecze techniczne i poznali sposoby działania różnych urządzeń wykorzystywanych w czasie przedstawień, takich jak: zapadnie, obrotowa scena czy ruchome platformy.

„Wiem, Umiem, Mogę” – spotkanie miało na celu zwrócenie uwagi uczniów na umiejętności zdobyte, wykorzystywane i rozwijane podczas udziału w programie Akademia Wynalazców im. Roberta Boscha. Uczestnicy podzielili się swoimi doświadczeniami związanymi z przygotowaniem projektu do konkursu na wynalazek i pracą podczas warsztatów kreatywnych. Zajęcia poprowadziły Magdalena Kamieniecka i Karolina Mazurczak – założycielki fundacjiZwrotNa, która ma na celu wspieranie rozwoju dzieci i młodzieży.

„Pracownia Wynalazcy” – uczestnicy spotkania odwiedzili Centrum Szkoleniowe Bosch w Warszawie, by pracować nad swoimi wynalazkami w sali warsztatowej przy profesjonalnych stanowiskach, korzystając z nowoczesnych narzędzi.

„Tajemnice laboratorium inżyniera” – spotkanie na Wydziale Mechanicznym Politechniki Wrocławskiej, podczas którego gimnazjaliści obserwowali działanie urządzeń, które obsługują inżynierowie w swojej pracy, np. szybkę kamerę, roboty typu „Bioloid” albo maszynę do budowania prototypów w technologii Rapid Prototyping.

„Prawo Pascala – przełożenie hydrostatyczne” – podczas zajęć w siedzibie Bosch uczestnicy mieli okazję w praktyczny sposób poznać zasady pneumatyki, chociażby kierując maszyną, która dzięki siłownikom hydraulicznym jest w stanie obracać ogromnym ciężarem.

Zajęcia w redakcji Gazety Wyborczej – klubowicze dowiedzieli się, jak powstaje wydanie dziennika – od złożenia materiału aż do druku .

W celu obejrzenia fotorelacji z warsztatów Klubu Absolwenta zapraszamy do galerii zdjęć.