Tytuł: Hydraulika i pneumatyka przemysłowa z testowaniem pojazdów pneumobil i skutera pneumatycznego

Organizator: Koło Naukowe Hydro+

W tegorocznej edycji Akademii uczestnicy dostaną szansę samodzielnego podłączenia układów hydraulicznych i przetestowania ich działania pod opieką studentów. Zaprezentowane zostaną podstawowe zagadnienia zaczerpnięte z hydrauliki i pneumatyki przemysłowej, m.in. ruch szybki, możliwości sterowania (sterowanie dławieniowe i równoległe), układy dostosowujące się do warunków zewnętrznych. Ponadto zaprezentowane zostaną pojazdy pneumatyczne zaprojektowane i w pełni wykonane przez studentów – pneumobil oraz skuter pneumatyczny.

Miasto: Wrocław

Lokalizacja warsztatów: Politechnika Wrocławska, Wydział Mechaniczny, ul. Łukasiewicza 5 budynek B-4