Laboratorium Technologii Przemysłu 4.0 (siedziba firmy BOSCH)

Tytuł: Laboratorium Technologii Przemysłu 4.0
Koło naukowe: Bosch Rexroth

Uczestnicy zajęć mają możliwość zapoznania się z tematyką Internetu Rzeczy i z podstawową zasadą komunikacji międzymaszynowej. Prezentacja obejmuje technologie cyber-fizyczne, w tym okulary rozszerzonej rzeczywistości, z możliwością osobistego ich przetestowania. Uczniowie dowiedzą się, jak istotną rolę w nowoczesnym zakładzie przemysłowym pełni informacja oraz poznają metody jej dystrybucji. Kolejnym etapem warsztatów jest pozyskanie informacji na temat silników elektrycznych stosowanych w nowoczesnych maszynach. Uczestnicy samodzielnie uruchomią silnik oraz przeprowadzą testy ruchów. Następnym krokiem jest wspólne wymyślenie algorytmu ruchu silnika i zaprogramowanie automatycznego sterowania napędem.

Miasto: Warszawa