Gimnazjum nr 1 im. Księcia Mazowieckiego Siemowita IV

Opis szkoły:

DSC_2861a

Nie jesteśmy szkołą jednokierunkową. W naszym Gimnazjum od lat powstają klasy sportowe, nasi uczniowie są laureatami konkursów historycznych na etapie wojewódzkim i rejonowym, otrzymują stypendia dla uczniów uzdolnionych w województwie mazowieckim. Od roku 2012 uczestniczymy w projekcie pod nazwą „Akademia Wynalazców”, uczestniczymy w warsztatach i konkursach na wynalazek. W maju 2014 roku dwie uczennice Adrianna Syska i Angelika Kuchnowska utworzyły projekt wynalazku pt. „Buty 21 wieku”, który zajął w finale trzecie miejsce. Zakończyliśmy projekt pod nazwą „Zagrajmy o sukces” polegający na wyrównywaniu szans edukacyjnych uczniów poprzez dodatkowe zajęcia rozwijające kompetencje kluczowe. Tworzymy również konkursy tematyczne dla innych szkół na różnych szczeblach, szkoły podstawowej, Gimnazjum i szkoły średniej.