Gimnazjum nr 15 im. gen. dyw. Stefana Roweckiego „Grota”

Opis szkoły:

„Głowa, serce i sprawne ciało, to filary naszego gimnazjum”. Nasze gimnazjum od lat realizuje projekty edukacyjne ukierunkowujące działanie młodzieży na rzecz środowiska naturalnego, m.in.: otrzymaliśmy „Zielony certyfikat „I stopnia za wykonanie ścieżki dydaktycznej na terenie parku; zajęliśmy I miejsce w konkursie „Wiedza o OZE oświetli Twoją szkołę”; wyróżnienie za projekt „Czy, za pomocą elektrowni wiatrowej można zasilać wszystkie urządzenia w szkole?” w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez CEO; przeprowadziliśmy: monitoring najbliższej okolicy szkoły, rajdy ekologiczne na terenie Warszawy, zielone szkoły z warsztatami ekologicznymi. Zachęcamy uczniów do rozszerzania wiedzy z przedmiotów ścisłych poprzez: organizację Szkolnego Festiwalu Nauki oraz prowadzenie: koła naukowego (korelacja między przedmiotowa); szkolnej ligi zadaniowej; zajęć terenowych połączonych z obserwacją i poborem prób badawczych; projektów edukacyjnych oraz udział młodzieży w: konkursach, pokazach i warsztatach prowadzonych przez Instytut Fizyki UW, Muzeum Techniki, Instytut Chemii Przemysłowej.