Gimnazjum nr 3 im. Podróżników i Odkrywców Polskich

Opis szkoły:

W Gimnazjum nr 3 w Oleśnicy podejmuje się następujące działania pod kątem kształcenia wynalazców: możliwość wyboru przez uczniów modułu zajęć technicznych – m.in., moduł „Ludzie i wynalazki”; lekcje doświadczalne z fizyki i chemii; bogata oferta zajęć dodatkowych – koło matematyczne, koło chemiczne, udział w projekcie „Akademia Wynalazców”.
Szkoła może pochwalić się również sukcesami na polu konkursów przedmiotowych (ścisłych): Liga Naukowa 2012 matematyczna–finalista
i drużyna w finale; Liga Naukowa 2013 matematyczna–drużyna w finale; zDolny Ślązak Gimnazjalista z matematyki, fizyki i chemii–finaliści.
Wyróżnienia, certyfikaty, inne sukcesy: certyfikat Dolnośląskiej Sieci Szkół Wspierających Uzdolnienia – 2003 r., certyfikat Szkoły Odkrywców Talentów – 2011r., II edycja” Akademii Wynalazców”- 2 miejsce w finale we Wrocławiu w konkursie na wynalazek.