Gimnazjum nr 39 im. Rotmistrza Witolda Pileckiego

Opis szkoły:

budynek (1)

Gimnazjum nr 39 to kameralna szkoła, w której najważniejsze jest zapewnienie bezpieczeństwa i przyjaznej atmosfery, sprzyjającej intelektualnemu rozwojowi ucznia. Wszelkie działania szkoły mają na celu  pomóc wykorzystać potencjał młodego człowieka do realizacji jego kariery zawodowej. Nauczyciele dokonują wszelkich starań, aby  przekazywać swoim uczniom nabytą wiedzę i nieustannie ją wzbogacać, poszerzać ich wyobraźnię, umiejętnie poświęcać się dla dobra i rozwoju swoich uczniów. Szeroka oferta zajęć pozalekcyjnych, różnorodne wyjścia na uczelnie wyższe, warsztaty, osiągnięcia w różnotematycznych konkursach oraz ich organizacja umożliwiają uczniom odkrywanie swoich zainteresowań i pomagają w trafnym wyborze dalszej ścieżki edukacyjnej.