Gimnazjum nr 7 im. Tradycji Herbu Wrocławia

Opis szkoły:

Szkoła otrzymała certyfikaty: Szkoły Przyjaznej Uczniom,
Szkoły Wspierającej Uzdolnienia, Szkoły Odkrywców Talentów, Szkoły Promującej Zdrowie.

W Gimnazjum nr 7 we Wrocławiu działa szkolna telewizja TVG7W, radiowęzeł i Rzeczpospolita Szkolna. Mamy swój rząd, sejm, senat i partie szkolne.
Niektóre nasze osiągnięcia: Stypendia Prezydenta Wrocławia – 4 uczniów, Stypendia „zDolny Śląsk” – 2 uczniów, Laureaci i finaliści konkursu zDolny Ślązak Gimnazjalista; Laureaci i finaliści międzyszkolnych konkursów powiatowych i ogólnopolskich; Sześciokrotne otrzymanie tytułu laureata w kategorii na Najlepszy Samorząd Szkoły Gimnazjalnej i Ponadgimnazjalnej.

W Gimnazjum rozwijamy zainteresowania i uzdolnienia w ramach 12. kół zainteresowań m.in.: fizycznego, gier strategicznych, Klubu Młodego Twórcy.