Pierwsze warsztaty w stolicy!

W środę 29 lutego odbyły się jedne z pierwszych warsztatów kreatywnych organizowanych w ramach Akademii Wynalazców im. Roberta Boscha w Warszawie. Studenckie Koło Aerodynamiki Pojazdów z Politechniki Warszawskiej inspirowało młodych gimnazjalistów podczas warsztatu „Jak zostać wynalazcą?”. Uczniowie wysłuchali krótkiego wykładu na temat  powstawania wynalazków oraz zapoznali się ze współczesnymi metodami projektowania. Gimnazjaliści mieli możliwość zobaczyć pojazd, który na 1 litrze paliwa przejeżdża ponad 600 km. W części praktycznej uczestnicy warsztatu budowali model mostu, co wzbudziło ich największy entuzjazm.

Mamy nadzieję, że warsztaty zainspirowały uczestników i już niedługo zaczną prace nad własnymi wynalazkami!

Galeria zdjęć z warsztatu