Akademia Wynalazców im. Roberta Boscha na Festiwalu Nauki Małego Człowieka

W ostatni weekend września odbędzie się VII Festiwal Nauki Małego Człowieka. Wydarzenie organizowane przez Wydział Fizyk Politechniki Warszawskiej wspiera w tym roku Akademia Wynalazców im. Roberta Boscha, która na swoim stoisku będzie prezentowała prace finalistów konkursu na wynalazek.

Festiwal Nauki Małego Człowieka to impreza przygotowana z myślą o najmłodszych uczestnikach stołecznego Festiwalu Nauki. Politechnika Warszawska przy współpracy ze studentami, pracownikami uczelni wyższych, jednostkami dydaktycznymi i kulturalnymi przewidziała wiele atrakcji dla dzieci, młodzieży i ich rodziców. Każda z nich w ciekawy sposób ma zachęcać do zgłębiania wiedzy z różnych dziedzin nauki. Uczestnicy Festiwalu będą mogli m.in. wziąć udział w mini warsztatach, pokazach, grach, zabawach i konkursach o różnorodnej tematyce od fizyki i medycyny po energetykę i robotykę.

Naukę w atrakcyjny i praktyczny sposób popularyzuje również Akademia Wynalazców im. Roberta Boscha. Wystawa prac zgłoszonych do konkursu na wynalazek pokazuje, jak zdobytą wiedzę można wykorzystywać
w praktyce, np. tworząc pomysłowe urządzenia ułatwiające nam codzienne życie
– mówi dr Jan Grabski, organizator Festiwalu Nauki Małego Człowieka i koordynator Akademii Wynalazców im. Roberta Boscha z ramienia Politechniki Warszawskiej.

Potencjał młodych ludzi jest ogromny, wystarczy spojrzeć na 100 pomysłów na wynalazek, zgłoszonych do programu od początku jego istnienia – komentuje Łukasz Kałucki, koordynator Akademii Wynalazców. – Festiwal to świetna okazja, by z jednej strony promować młodych wynalazców, a z drugiej dodatkowo ich motywować do rozwijania kreatywności.

W sobotę i niedzielę 28-29 września br. od godziny 10 do 16 w gmachu Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej przy ul. Koszykowej 75 będzie można zobaczyć prototypy opracowane przez finalistów Akademii Wynalazców im. Roberta Boscha, uczniów gimnazjów z Warszawy i Wrocławia. Będą wśród nich urządzenia przygotowane przez laureatów tegorocznego konkursu – „Pionoszlada”, czyli praktyczna szuflada, która wysuwa się pionowo do góry oraz „Śmietnik 3000”, obrotowy kosz pozwalający na łatwą segregację śmieci. Ponadto wszystkie osoby zainteresowane udziałem w kolejnej, IV edycji programu będą mogły na stoisku uzyskać dodatkowe informacje.

Festiwal Nauki Małego Człowieka odbywa się od 7 lat jako część Festiwalu Nauki przeznaczona dla najmłodszych. Organizatorem wydarzenia jest Wydział Fizyki Politechniki Warszawskiej. W tym roku projekt wspiera również Akademia Wynalazców im. Roberta Boscha. Więcej informacji na: minifestiwal.edu.pl