Warsztat dla nauczycieli w Warszawie

Serdecznie zapraszamy nauczycieli warszawskich szkół gimnazjalnych na praktyczne warsztaty zatytułowane "Jak zainspirować uczniów do poszukiwania nowych pomysłów?". Zajęcia odbędą się 3 kwietnia w godz. 17-18.45 na Politechnice Warszawskiej.

Celem warsztatów jest zapoznanie uczestników z trzema różnymi metodami, które mają wspomóc uczniów w poszukiwaniu nowych pomysłów. Pierwszą z nich będą badania terenowe, czyli jak przy wykorzystaniu technik stosowanych w etnografii można odkryć potrzeby użytkowników różnych produktów czy usług. Uczestnicy zapoznają się również z trzema prostymi krokami, które gwarantują skuteczną burzę mózgów. Trzecią metodą będzie budowanie szybkich prototypów. Uczestnicy przekonają się jak w bardzo prosty sposób można zbudować prototyp praktycznie każdego pomysłu. Na koniec warsztatów nauczyciele otrzymają pomocne wskazówki jak zastosować zdobytą wiedzę w swojej klasie.

Zajęcia poprowadzi Wojciech Karcz z organizacji Design Thinking Warsaw, absolwent Politechniki Warszawskiej. Design Thinking jest innowacyjną metodą opracowaną na Uniwersytecie Stanforda, która polega na tworzeniu produktów i usług w oparciu o głębokie zrozumienie problemów i potrzeb użytkowników.

Prosimy o przesłanie zgłoszenia na warsztaty drogą e-mailową na adres program@akademiawynalazcow.edu.pl lub rejestrację na stronie internetowej programu http://www.akademiawynalazcow.edu.pl/pl-workshops-form.html.

Liczba uczestników jest ograniczona i decyduje kolejność zgłoszeń.